Rynki

Contimax prowadzi rozmowy z Superfishem o konsolidacji rynku

Firma Contimax S.A. potwierdziła rozpoczęcie rozmów z Superfishem, spółką zależną Graala, na temat konsolidacji w obrębie branży rybnej i połączenia obu firm.

W zeszłym tygodniu Superfish przedstawił producentowi z Bochni propozycję połączenia obu firm. Prezes Contimax S.A. Andrzej Cieślik nie ujawnia jakie opcje połączenia obu firm zawiera propozycja Superfisha. Na tym etapie za wcześnie jest też mówić, jakoby zamierzał przyjąć jeden z wariantów przedstawionej mu oferty, ponieważ rozmowy na ten temat dopiero się rozpoczęły.

W obliczu ostatnich informacji o zainteresowaniu kupnem spółki przez Seko i Graal, Contimax potwierdza, iż zainteresowany jest każdą ofertą, która pozwoli na większą konsolidację rynku i umożliwi dalszy jego rozwój. Jest to szczególnie istotne w zaistniałej trudnej sytuacji całej branży, związanej ze znaczną podwyżką cen zakupu surowców oraz ograniczonym do niego dostępem. Stawia to w uprzywilejowanej sytuacji największe firmy. Połączenie istniejących na rynku mniejszych podmiotów pozwoli na uzyskanie synergii w zarządzaniu kosztami, a tym samym wpłynie na zwiększenie zachwianej ostatnio rentowności.

Jednocześnie, jak mówi Przemysław Cieślik ? Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Contimax S.A. ? firma planuje przeprowadzenie do końca 2011 r. inwestycji w wysokości 3 mln zł. przeznaczonych na wdrożenie nowych produktów oraz zwiększenie wydajności produkcji. ?Nasza firma od zawsze stawia na wprowadzanie na rynek nowości, ponieważ innowacja to katalizator sprzedaży oraz rozwoju.? ? podkreśla Przemysław Cieślik.

Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=595646413

Similar Posts