Rynki

Zgoda KNF dla Michała Sobiecha

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu w dniu 13 kwietnia br., podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na powołanie Pana Michała Sobiecha na stanowisko Członka Zarządu Banku Pocztowego S.A.

Zgoda została wyrażona na podstawie art. 22 b) 1 Prawa bankowego, w myśl którego ?Powołanie dwóch członków zarządu banku, w tym prezesa, następuje za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego”.
Pan Michał Sobiech rozpoczął pracę w Banku Pocztowym S.A. w czerwcu 2009 roku na stanowisku Dyrektora Zarządzającego. Z dniem 7 października 2009 r. został powołany przez Radę Nadzorczą na Członka Zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialnego m.in. za Obszar Ryzyka.

Jest absolwentem SGH, kierunek Finanse i Bankowość. Posiada także dyplom ACCA. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku w firmie doradczej KPMG, gdzie zajmował się badaniem sprawozdań finansowych, doradztwem finansowym oraz doradztwem w obszarze zarządzania ryzykiem dla wielu banków działających na polskim rynku. W 2004 roku dołączył do Kredyt Banku S.A., gdzie pełnił funkcję m.in. Dyrektora Departamentu Sprawozdawczości Finansowej i Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Auto   #centrum   #dla   #Draft   #firmy   #informacja   #informacji   #mog