Biznes Gospodarka

Ile, komu i na co dajemy?

Kto daje, a kto zbiera? Ile wpłacamy? W jakim dniu jesteśmy najhojniejsi? Przeanalizowaliśmy ponad 300 tysięcy wpłat pieniężnych na zbiórki

Data publikacji: 2017-09-29
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ile, komu i na co dajemy?
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Kto daje, a kto zbiera? Ile wpłacamy? W jakim dniu jesteśmy najhojniejsi? Przeanalizowaliśmy ponad 300 tysięcy wpłat pieniężnych na zbiórki internetowe.

Ile, komu i na co dajemy? BIZNES, Gospodarka - Kto daje, a kto zbiera? Ile wpłacamy? W jakim dniu jesteśmy najhojniejsi? Przeanalizowaliśmy ponad 300 tysięcy wpłat pieniężnych na zbiórki internetowe.

Kto daje, a kto zbiera? Ile wpłacamy? W jakim dniu jesteśmy najhojniejsi? Przeanalizowaliśmy ponad 300 tysięcy wpłat pieniężnych na zbiórki internetowe.

Rynek finansowania społecznościowego w Polsce, nie wliczając crowdfundingu udziałowego, wart jest około 200 milinów złotych rocznie. Polacy przekonali się do zrzutek w sieci i chętnie organizują je przy różnych okazjach – do zbierania pieniędzy na prezenty, wspólne imprezy, wyjazdy ze znajomymi, wieczory panieńskie czy kawalerskie, wydanie debiutanckiej płyty kolegi lub dla zwierzaków w schronisku. – Wśród zrealizowanych pięćdziesięciu tysięcy zbiórek na naszej platformie, aż 90% to zrzutki prywatne na różne cele. Jedynie 10% jest  typowo charytatywnych – informuje Tomasz Chołast, współzałożyciel Zrzutka.pl.

Kto zbiera, a kto daje?

Choć to zaskakujące, platformy crowdfundingowe odwiedzają przede wszystkim panie (61,5%),  głównie w wieku 25-34 lat (23,97%) i 18-24 lat (15,68%). To także w większości płeć piękna (59,35%) wpłaca pieniądze na internetowe zrzutki. Jednak to panowie w zdecydowanej większości (65,51%) są ich organizatorami.

Ile dajemy?

Zdecydowana większość wpłacających (70,74%) przekazuje do 50 zł. Co czwarty (25,64%) wpłaca kwotę między 50 a 250 zł. 3,62% jest naprawdę hojna i przekazuje ponad 250 zł, z czego 1,6% (5520 przelewów) stanowią kwoty powyżej 500 zł. – Co prawda, dominują małe wpłaty do 50 złotych, jednak zdarzają się również takie na kilkadziesiąt tysięcy złotych – mówi Tomasz Chołast z Zrzutka.pl.

Najhojniejszy dzień

Blisko połowa wpłat (49,3%) realizowana jest od wtorku do czwartku, choć to w czwartki (16,7%) jest najwięcej wykonywanych przelewów. Największe kwoty, przekraczające 500 zł, przekazywane są przede wszystkim we wtorki (17,6%).

A to już wiesz?  Czytelnictwo w Polsce znowu spada. Branża poligraficzna liczy jednak na dobre zyski

Polacy dokonując transakcji bankowych – zasilając pieniędzmi zbiórki w internecie – korzystają w zdecydowanej większości (94%) z transferów błyskawicznych. Robią to najczęściej w godzinach popołudniowo-wieczornych. Ich szczyt przypada między 20.00 a 21.00.

Wszystkie dane prezentowane na wykresach oraz w tekście zostały opracowane na podstawie analizy 345 tysięcy wpłat na platformie Zrzutka.pl.

 

***

O Zrzutka.pl

Zrzutka.pl to narzędzie do samodzielnego zorganizowania zbiórki pieniężnej na dowolnie wybrany cel, za darmo, bez prowizji. Zrzutka.pl to nie tylko platforma crowdfundingowa (finansowanie społecznościowe wybranego projektu) i fundraisingowa (zbieranie pieniędzy poprzez wsparcie osób, firm, fundacji). To przede wszystkim wirtualna portmonetka/skarbonka, do której zrzucają się wszyscy zainteresowani określonym celem: zbiórka charytatywna, prezent, projekt/biznes, wyjazd ze znajomymi – to Ty określasz cel. Zrzutka.pl to  "mix" platform, takich jak Kickstarter czy Indiegogo, z najbardziej znanym wirtualnym portfelem świata jakim jest PayPal. Zrzutkę może założyć osoba prywatna, a także firma, fundacja czy instytucja.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ile, komu i na co dajemy? BIZNES, Gospodarka - Kto daje, a kto zbiera? Ile wpłacamy? W jakim dniu jesteśmy najhojniejsi? Przeanalizowaliśmy ponad 300 tysięcy wpłat pieniężnych na zbiórki internetowe.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy