Biznes Gospodarka

WIECHA NA EQUATORZE IV

Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku. Tym samym zakończyły się prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on już swoją docelową wysokość 55

Data publikacji: 2017-12-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: WIECHA NA EQUATORZE IV
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku. Tym samym zakończyły się prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on już swoją docelową wysokość 55 metrów.

WIECHA NA EQUATORZE IV BIZNES, Gospodarka - Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku. Tym samym zakończyły się prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on już swoją docelową wysokość 55 metrów.

Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku. Tym samym zakończyły się prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on już swoją docelową wysokość 55 metrów. Właściciel budynku, firma Karimpol Polska, planuje oddanie go do użytku w czerwcu 2018 roku.

Equator IV to budynek klasy A o łącznej powierzchni blisko 35 tys. mkw. z czego 20 130 mkw. to powierzchnia najmu przeznaczona na biura, a 682 mkw. na parterze na część handlowo-usługową oraz stołówkę. Jest to czwarty biurowiec znajdujący się w ciągu kompleksu przy Al. Jerozolimskich i ósma inwestycja Grupy Karimpol w Warszawie. W biurowcu znajdzie się 7 wind, 226 miejsc parkingowych dla samochodów na 4 poziomach podziemnych, 78 stojaków rowerowych oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów. Dodatkowo przed budynkiem będzie dostępnych 40 miejsc dla samochodów. Zarówno biurowiec jak i cały teren będą w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Equator IV jest certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia APA Wojciechowski.

– Do końca roku zamierzamy wykonać elewacje na wszystkich kondygnacjach biurowych, uzyskując tym samym szczelność budynku, w celu prowadzenia dalszych prac wykończeniowych. Całość elewacji planujemy zakończyć w lutym 2018 roku. W wyniku zmiany metody wykonania izolacji na dachu, z tradycyjnej na technologię białej wanny, warstwy dachowe układane są znacznie szybciej. Dzięki temu niższa część dachu jest już zakończona, natomiast wyższą ukończymy jeszcze w tym roku. Węzły sanitarne wykonane są do piątego piętra, zaś na początku przyszłego roku zostanie uruchomiona wentylatorownia na parterze. Kolejną, usytuowaną na 14 piętrze, uruchomimy już w marcu. Prace związane z zagospodarowaniem terenu Warbud rozpocznie na przełomie stycznia i lutego – podsumował kierownik budowy firmy Warbud S.A., Łukasz Blusiewicz.

A to już wiesz?  Firmy inwestują w rozbudowę działów IT. Bez informatyków rozwój biznesu staje się niemożliwy

Equator IV ma już pierwszego najemcę – klub fitness Zdrofit, który zajmie powierzchnię 1.662 mkw. na dwóch poziomach budynku. Na parterze będzie znajdowała się recepcja klubu, a na całym pierwszym piętrze przestronne sale do ćwiczeń. Fitness Zdrofit w Equator IV będzie jedną z największych w Warszawie placówek należących do sieci. Komercjalizacją projektu zajmują się wspólnie firmy JLL oraz Colliers.

– Nasz biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi firmami i w następnych miesiącach możemy się spodziewać ich finalizacji – mówi Harald Jeschek, Partner Zarządzający Grupy Karimpol. Budynek jest położony w doskonałej lokalizacji, bezpośrednio przy jednej z głównych arterii komunikacyjych stolicy – Alejach Jerozolimskich – pomiędzy Dworcem Zachodnim a Ochotą. Equator IV będzie przyjazny najemcom i środowisku naturalnemu dzięki zastosowaniu ekologicznych materiałów wykończeniowych oraz rozwiązaniom energooszczędnym – dodaje.

W bezpośrednim sąsiedztwie biurowca znajdują się przystanki 3 linii autobusowych, a o 750 metrów oddalony jest węzeł komunikacyjny Plac Zawiszy, gdzie są zlokalizowane przystanki kolejnych 10 linii autobusowych, 6 linii tramwajowych oraz stacje PKP, SKM i WKD. Ścisłe centrum miasta znajduje się w odległości 1 kilometra, a Lotnisko Chopina jest oddalone o 7 kilometrów.

EQUATOR IV w liczbach:

55 m. wysokości  
34 935 mkw. – powierzchnia całkowita budynku
20 130 mkw. powierzchni biurowej
682 mkw. powierzchni handlowo-usługowo-gastronomicznej
18 kondygnacji (14 naziemne i 4 podziemne)
226 podziemnych miejsc parkingowych i 40 miejsc naziemnych
78 stojaków dla rowerów
7 wind

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
WIECHA NA EQUATORZE IV BIZNES, Gospodarka - Warbud S.A, generalny wykonawca biurowca Equator IV przy Al. Jerozolimskich 100, zawiesił wiechę na 14. piętrze budynku. Tym samym zakończyły się prace nad konstrukcją biurowca i osiągnął on już swoją docelową wysokość 55 metrów.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy