Wiadomości branżowe

Ponad 3,5 t elektrośmieci bezpiecznie zutylizowanych w Banku BGŻ

Ponad 3500 kg odpadów udało się zebrać podczas zbiórki elektrośmieci w Banku BGŻ. Bezpieczna utylizacja zebranych elektrośmieci pozwoliła zebrać kwotę 1080 zł, która zostanie przeznaczona na zakup energooszczędnych sprzętów AGD dla świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Fundację Synapsis. Fundacja pomaga osobom chorym na autyzm, a ponadto jest wieloletnim partnerem społecznym banku.
Podczas akcji pracownicy Banku BGŻ mogli pozbyć się elektrośmieci nie tylko z biura, ale również mieli okazję zrobić porządki w domu. Zbiórka elektrośmieci w Centrali Banku odbyła się po raz trzeci przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i firmą REMONDIS Electrorecycling sp. z o.o. 

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

Zbiórka elektrośmieci wpisuje się w szereg działań banku, których celem jest promowanie świadomości ekologicznej. W Banku BGŻ stosowana jest zasada 3 x U (unikaj, użyj powtórnie, utylizuj). W ten sposób Bank dba o ograniczenie liczby odpadów i segreguje je.  


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy