Wiadomości branżowe

Konkurs Futures Trader z pulą nagród 140 tys. zł

19 maja 2014 r. ruszyły zgłoszenia do konkursu Futures Trader organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie i Dom Maklerski mBanku. Konkurs adresowany jest do sympatyków rynku kontraktów terminowych. Do zdobycia łącznie 140 tys. zł.

? Produkty giełdowe, zwłaszcza w czasach silnej konkurencji, wymagają zdecydowanie bardziej przemyślanej i intensywniej prowadzonej akcji edukacyjnej i promocyjnej. Działania te będziemy prowadzić nie tylko indywidualnie, ale też z partnerami zewnętrznymi gwarantującymi ich wysoką jakość i skuteczność. Konkurs Futures Trader, rozgrywany na giełdowej platformie demo wspólnie z mBankiem, to przykład nowego podejścia GPW do promocji rynku. ? mówi Adam Maciejewski, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych. ? Ten konkurs to też okazja, by bliżej poznać zalety nowego kontraktu indeksowego  z większym mnożnikiem. 

? Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości udziału w organizacji konkursu. Wspólne z GPW przedsięwzięcie jest dla nas doskonałą okazją do promowania rynku instrumentów pochodnych, na którym jesteśmy jednym z najaktywniejszych pośredników. Wiemy jak ważnym uzupełnieniem rynku kasowego jest dla klientów rynek instrumentów pochodnych. Prowadzimy bardzo intensywny program edukacyjny dla klientów indywidualnych,  popularyzujący aktywne inwestowanie na rynku derywatów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z serii szkoleń konkursowych, które z całą pewnością zwiększą szansę wygranej  ? dodaje Jarosław Kowalczuk, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego mBanku. 

W pierwszym etapie, do końca maja, potrwa ?rozgrzewka? przed właściwą rywalizacją. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli testować swoje koncepcje na demonstracyjnym rachunku konkursowym. Prawdziwy wyścig zacznie się 2 czerwca, w momencie rozpoczęcia sesji giełdowej.

Na start wartość rachunków wszystkich uczestników zostanie wyrównana do wirtualnych 50 000 złotych. Od tego momentu przez trzy kolejne tygodnie, do 20 czerwca (dnia wygasania kontraktów na GPW),  zawodnicy będą rywalizować mając do dyspozycji kontrakt terminowy FW20M1420 na indeks WIG20. Ci, którzy dzięki swoim decyzjom inwestycyjnym wypracują najwyższe stopy zwrotu, zdobędą nagrody: 25 000 zł za pierwsze miejsce, 15 000 zł za drugie i 10 000 zł za trzecie w rankingu głównym plus tablety. Będziemy również premiować najlepsze dziennie stopy zwrotu ? codziennie i w dedykowanym daytraderom rankingu najlepszych dziennych stóp zwrotu. Pula nagród (z podatkiem) przekracza 140 000 zł, a premiujemy łącznie 44 miejsca w konkursie.

Przygotowanie do rywalizacji konkursowej zapewni udział w jednym z bezpłatnych szkoleń organizowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych i Dom Maklerski mBanku.

20  maja w Toruniu i 22 maja we Wrocławiu odbędą się pierwsze z serii wykładów stacjonarnych prowadzonych przez ekspertów GPW i DM mBanku. Puentą będzie Dzień Pochodnych 28 maja na GPW. Dodatkową okazją do podniesienia swoich umiejętności będą internetowe webinary, organizowane od początku zgłoszeń do konkursu. Na nich uczestnicy dowiedzą się jak przystąpić do konkursu, jak grać żeby wygrać i na co zwracać uwagę na rynku. 

 

 

Zgłoszenia ? od 19 maja
Konkurs ? 2-20 czerwca
Nagrody ? pula 140 000 zł, 44 premiowane miejsca

Więcej o konkursie Futures Trader na : www.konkurs.mdm.gpw.pl

****

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą giełdą regionu Europy Środkowej i Wschodniej i organizuje obrót na jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków kapitałowych w Europie. GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. GPW rozwija także Catalyst ? rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 9 listopada  2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Więcej informacji na stronie http://www.gpw.pl

****

Dom Maklerski mBanku ? największe w Polsce biuro maklerskie prowadzące blisko 300 000 rachunków inwestycyjnych. Wieloletni lider rynku instrumentów pochodnych z największymi udziałami inwestorów indywidualnych w obrocie kontraktami terminowymi. Systematycznie nagradzany w branżowych rankingach za aktywność na rynku pierwotnym, wtórnym i opracowania Działu Analiz. W kwietniu udostępnił pierwszą na polskim rynku giełdową aplikację transakcyjną na iPada. Członek grupy mBanku. Więcej o DM mBanku ? www.mdm.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy