makler

WIG RESPECT

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie uruchomiła dziś nowy indeks – WIG RESPECT. Wśród 16 spółek, które otrzymały ocenę kwalifikującą do nowego indeksu znalazła się Telekomunikacja Polska.

– Cieszę się, że działalność TP w obszarze społecznej odpowiedzialności została doceniona. Eksperci oceniający spółki brali pod uwagę nie tylko filantropię, ale także kwestie związane z ekologią, sprawami pracowniczymi, relacjami z klientami i dostawcami oraz ładem korporacyjnym. Tym bardziej osiągnięty wynik jest dla nas powodem do zadowolenia – uważa Tomasz Nowakowski, 1166357_expensive____2dyrektor wykonawczy Grupy TP.

Spośród notowanych na warszawskim parkiecie spółek tylko 16 otrzymało ocenę umożliwiającą notowanie w nowym indeksie. Wśród nich tylko 5 spółek z WIG20, w tym Telekomunikacja Polska. TP jako jedyna reprezentuje w WIG RESPECT branżę telekomunikacyjną.

TP jako jedna z pierwszych poinformowała o uruchomieniu RESPECT Index. Informacje i zdjęcia z dzisiejszego wydarzenia są dostępne na uruchomionym wczoraj blogu korporacyjnym www.blog.tp.pl. Wkrótce będzie tam można zobaczyć również reportaż filmowy z uruchomiania WIG RESPECT.

Nowy indeks pozwoli inwestorom na ocenę nie tylko finansowych wyników działalności firmy, ale też jej wpływu na środowisko naturalne i otoczenie społeczne.

Indeks został opracowany we współpracy Giełdy Papierów Wartościowych, miesięcznika Forbes i Kulczyk Investments. Nad prawidłowością procesu oceny czuwała firma audytorska Deloitte.

Similar Posts