Biznes Gospodarka

Walutomat w sieci SEPA Instant

Data publikacji: 2020-12-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Walutomat w sieci SEPA Instant
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant.

Walutomat w sieci SEPA Instant BIZNES, Gospodarka - Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant.

Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant. Currency One, operator Walutomatu, jako pierwsza polska instytucja płatnicza przystąpiła do systemu SEPA Instant. Kilka miesięcy wcześniej Currency One informowało o dołączeniu do systemu SEPA. 

SEPA Instant to system, który pozwala na przelewy EUR do podmiotów z wybranych państw strefy euro w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla klienta Walutomatu?

– SEPA Instant wystartowała w Europie w listopadzie 2017. W Polsce jest to dopiero nowość, ale cała Europa bardzo szybko rozwija się w tym kierunku. W państwach strefy EURO dostęp do przelewów SEPA Instant jest możliwy już z większości banków. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli zlecać i przyjmować przelewy natychmiastowe w euro 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – mówi Artur Maliszewski, CIO w Currency One.

Klienci instytucjonalni Walutomatu mogą korzystać już z indywidualnych numerów rachunków w euro, możliwych dzięki uczestnictwu serwisu w systemie SEPA. – Warto zaznaczyć, że Currency One jako pierwszy polski fintech został zintegrowany z systemem SEPA i SEPA Instant. To duży krok naprzód dla polskich firm – mówi Miron Miesczak, Dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych/B2B w Currency One.

Walutomat w listopadzie obchodził 11 urodziny. Powstał w Poznaniu w 2009 roku, jako pierwsza polska internetowa platforma wymiany walut. Do dziś jest jednym z liderów tego rynku, z obrotem całościowym ponad 70 mld zł. Zarejestrowanych w nim jest 365 tys. klientów.

 

  

Więcej informacji o serwisie udziela:

Katarzyna Moszko-Stachowska

PR Manager Currency One

Tel. 502 244 353

[email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Walutomat w sieci SEPA Instant BIZNES, Gospodarka - Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #ekologia   #emisja CO2   #kraje rozwijające się   #Lima   #mapa drogowa   #szczyt klimatyczny   #Unia Europejska