Rusza oferta prywatna LS Tech-Homes wkrótce debiut na NewConnect

LS Tech-Homes, akcyjna spółka budowlana z portfela notowanej na NewConnect firmy ABS Investment rozpoczęła kolejną ofertę prywatną akcji. Spółka konsekwentnie realizuje dwa projekty współfinansowane przez UE, oszacowane na łączną kwotę ok. 40 mln zł. Debiut na NewConnect planowany jest na przełomie 3 i 4 kwartału br.

LS Tech-Homes S.A. to bielska firma budowlana, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych dla budownictwa. Z końcem czerwca br. spółka zakończyła swój pierwszy projekt o wartości blisko 10 milionów złotych, który obejmuje dwie hale produkcyjne o łącznej powierzchni 3500 m2 i linie technologiczne do produkcji paneli i kształtowników z żywic wzmacnianych włóknem szklanym w technologii tzw. pultruzjii. W związku z intensywnym rozwojem jak i zatwierdzonym harmonogramem działań, w najbliższym czasie spółka uruchomi produkcję paneli jak i sprzedaż płyt magnezowych.

W drodze rozpoczynającej się prywatnej oferty, spółka planuje pozyskać kolejne 1,75 mln zł na dokończenie realizacji projektu badawczego a także na prace przygotowawcze budowy dwóch nowych obiektów produkcyjnych. Projekt ten ma zostać sfinansowany ze środków pozyskanych z giełdy a także dotacji unijnej*. Koniec inwestycji w wyniku, której powstaną 2 kolejne zakłady produkcyjne w środkowej i północnej Polsce planowany jest na 2013 r. Według szacunków 2011 rok spółka ma zakończyć zyskiem EBITDA na poziomie ok. 500 000 zł (pięćset tysięcy) przy przychodach rzędu 5 000 000 zł (pięć milionów).

?Decyzja o ofercie prywatnej akcji spółki była dla nas strategicznym krokiem. Emisja jest ściśle związana z planami debiutu na NewConnect, jest to, bowiem rynek dla spółek o wysokim potencjale wzrostu, spółek, które stawiają na innowacyjność produktów ? a tak właśnie postrzegamy LS Tech? ? powiedział Leszek Surowiec, Prezes zarządu LS Tech-Homes S.A.

Nowatorska technologia, jaką wdraża na polskim rynku LSTH powstaje przy współpracy z doświadczonymi placówkami naukowymi. Pierwsza faza programu badawczego systemu innowacyjnego budownictwa ma zostać uwieńczona seminarium naukowym podczas, którego zostaną podane wyniki realizowanych badań dotyczących systemu wznoszenia obiektów budowlanych firmy LS Tech -Homes** a także metodologia optymalizacji rozwiązań pod względem wytrzymałościowym, cieplnym i akustycznym. Spotkanie odbędzie się 25 lipca br. w Katedrze Podstaw Budownictwa i Inżynierii Materiałowej w Politechnice Gdańskiej. Aktualny Kapitał zakładowy LS Tech to 6,1 mln opłaconych gotówką akcji serii A i B. Proces wejścia spółki na rynek NewConnect prowadzi ABS Investment S.A.

Bliższych informacji udziela biuro prasowe Alvero sp. z o. o.
Joanna Urbanowicz; t.: 502 095 900; @: [email protected]
Aneta Antoniewicz; t.: 508 252 900; @: [email protected]

* Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 ? 2013.
**Z badań nad doskonaleniem technologii LS Tech-Homes powstaną aż 3 prace doktorskie

Z: http://www.pressoffice.pl/finanse,t631628991?more=1149345885

Related posts

Top