Wiadomości branżowe

Niższy depozyt daytradingowy na kontraktach na indeks WIG20

Dom Maklerski mBanku uruchamia ofertę niższego depozytu zabezpieczającego na kontraktach terminowych na indeks WIG20 w trakcie sesji. Depozyt daytradingowy ? 4% – jest blisko o połowę niższy niż zwykły (7,4%), dzięki temu w trakcie sesji inwestorzy mają praktycznie 2 razy większe możliwości inwestycyjne.

Na rachunku z depozytem daytradingowym można inwestować na wszystkich kontraktach terminowych na indeks WIG20 ? czyli z mnożnikiem 10 i 20. Do zajęcia pozycji wymagany będzie niższy depozyt –  4%. Pozycje na tym rachunku należy zamknąć do końca sesji.  W przypadku ich niezamknięcia, po sesji, depozyty będą uzupełniane do wyjściowego poziomu 7,4%. Jeśli nie będzie możliwości uzupełnienia depozytu – pozycje niepokryte zostaną zamknięte przez DM na otwarciu kolejnej sesji.

Dla klientów DM mBanku aktywacja usługi odbywa się na poziomie Serwisu Informacyjnego, zakładka Obsługa Rachunku/Wnioski, i sprowadza się do założenia dedykowanego rachunku, na którym możliwe są transakcje na rynku kasowym i na kontraktach na WIG20 w formule daytradingu.

Dla osób chcących założyć rachunek w DM mBanku i korzystać z depozytu daytradingowego aktywacja następuje w procesie podpisywania umowy ? jako opcja do wyboru w ramach formularza na stronie www lub osobiście w POK.

– Inwestor podpisuje umowę o dedykowany rachunek daytradingowy ?  DM zajmuje się całą resztą – mówi Robert Kosowski, dyrektor marketingu DM mBanku. Nie ma konieczności zgłaszania czegokolwiek w trakcie sesji, nie ma karnych zawieszeń usługi za niezamknięcie pozycji. Wdrażamy tę ofertę widząc potencjał rynku przy niższym depozycie zabezpieczającym. Szczególnie po 20 czerwca, gdy w obrocie zostają tylko kontrakty z mnożnikiem 20, niższy depozyt i większa wartość ruchu o 1 punkt na kontrakcie mogą być kuszące dla inwestorów. Pojawią się nowe możliwości realizacji subtelnych strategii inwestycyjnych.  

Więcej informacji – http://www.mdm.pl/ui-pub/site/oferta_indywidualna/rachunek_daytradingowy 


dostarczył infoWire.pl

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Jacek Rze   #nieco   #Secus Asset Management   #taki