Wiadomości branżowe

Stypendia Agrotalenty Banku BGŻ 2014 rozdane

Przepustka na studia – to stawka o jaką grają uczestnicy olimpiad przedmiotowych w szkołach średnich. Jednak dla wielu laureatów Olimpiady Rolniczej (OWiUR) zdobycie indeksu wcale nie oznacza rozpoczęcia studiów.   

? Gratulujemy zwycięzcom Olimpiady. Według nas są oni najlepszymi uczniami szkół rolniczych w Polsce, najlepszymi spośród 20 tysięcy uczestników Olimpiad. Pytamy o ich plany i pojawia się zaskakująca odpowiedź. Słyszymy, że nie wybierają się na studia? ponieważ muszą zostać na gospodarstwie ? mówi Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Zarządu Fundacji BGŻ.  

Z myślą o takich właśnie utalentowanych uczniach, którzy z determinacją i powodzeniem łączą naukę i ciężką pracę w rolnictwie, Fundacja BGŻ  już po raz trzeci ufundowała całoroczne stypendia.

? Doświadczenie dwóch lat pokazuje, że stypendia oraz cały program Agrotalenty Banku BGŻ, zaczyna przynosić efekty.  Nauczyciele mówią nam, że stypendium to ważny argument, który pomaga im przekonać  uczniów i ich rodziców, że podjęcie studiów to szansa na lepszą przyszłość ? dodała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz.

Agrotalenty to kompleksowy program edukacyjny Banku i Fundacji BGŻ. Obejmuje stypendia dla laureatów Olimpiady, stypendia pomostowe dla najzdolniejszych studentów kierunków rolniczych III i IV roku, oraz współpracę ze szkołami rolniczymi. Dzięki zaangażowaniu Fundacji BGŻ i współpracy z nauczycielami szkół, ponad 40 uczniów zdecydowało się na kontynuację nauki na wyższych uczelniach, pomimo trudnej sytuacji materialnej w swoich środowiskach domowych.  W ciągu 2 lat programu ufundowano 87 stypendiów, a zaangażowani pracownicy Banku BGŻ prowadzili szereg zajęć edukacyjnych w szkołach rolniczych w całej Polsce.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Bank BGŻ. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy