Biznes Gospodarka

Najlepsi finansiści z Wielkopolski spotkają się w Poznaniu

Już 28 marca 2019 r. w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie wielkopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów

Data publikacji: 2019-03-25
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Najlepsi finansiści z Wielkopolski spotkają się w Poznaniu
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Już 28 marca 2019 r. w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie wielkopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych.

Najlepsi finansiści z Wielkopolski spotkają się w Poznaniu BIZNES, Gospodarka - Już 28 marca 2019 r. w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie wielkopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych.

Już 28 marca 2019 r. w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie wielkopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych. Główną ideą projektu, obok możliwości wymiany doświadczeń wśród przedstawicieli świata finansów, jest wyłonienie najlepszych finansistów w ramach prestiżowego konkursu o tytuł Dyrektora Finansowego Roku. W trakcie spotkania zostaną wręczone wielkopolskim firmom wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami.
Kongres Dyrektorów Finansowych w Poznaniu (28 marca 2019 r. – hotel Andresia przy Placu Andersa 3) będzie drugą konferencją, która odbędzie się w ramach cyklu pięciu tegorocznych kongresów dyrektorów finansowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Sopocie, a kolejne będą miały miejsce w Krakowie oraz Wrocławiu. Uroczysta gala konkursu Dyrektor Finansowy Roku, tradycyjnie odbędzie się w Warszawie.
W trakcie prezentacji i paneli dyskusyjnych, wybitni eksperci wraz z przedstawicielami biznesu będą analizować wyzwania, jakie firmy muszą podejmować w codziennej pracy oraz podzielą się swoimi spostrzeżeniami, które przedstawią w następujących tematach: Eksperyment fiskalny w czasach globalnej dekoniunktury / Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle? Realia polskiego biznesu / Diabeł ubiera się u Prady, finanse ubierają się w Trade Finance! Jak innowacyjnie i bezpiecznie finansować biznes / Digitalizacja relacji z Urzędem Skarbowym / Kamienie milowe na drodze do PPK w firmie / Odpowiedzialność merytoryczna i społeczna CFO przy budowaniu bezpieczeństwa finansowego pracowników / Jak przyspieszyć wzrost w MSP – czyli co łączy dyrektora finansowego i kierowcę rajdowego. Głównym tematem przewodnim całego projektu DFR jest natomiast cyfryzacja oraz robotyzacja biznesu z punktu widzenia tzw. CFO 4.0. 
Gościem specjalnym kongresu będzie będzie Vadym Melnyk – CEO & Founder Cervi Robotics zajmującej się tworzeniem i produkcją robotów oraz dronów, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, największych korporacji oraz startupów z całego świata. W swoim wystąpieniu „Will Robots Take My Job?” zaprezentuje mechanizmy inwestowania w nowe technologie oraz podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną, m.in.: Digital Transformation, Blue Ocean i From Zero to One.

KONKURS DFR
Równolegle do wszystkich kongresów Dyrektorów Finansowych trwać będzie zacięta rywalizacja, w której profesjonaliści na co dzień zajmujący się finansami we własnych firmach będą walczyć o tytuł Dyrektora Finansowego Roku – corocznej nagrody honorującej dyrektorów finansowych za umiejętność podejmowania trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Tegoroczny konkurs wyłoni laureatów już XIV. edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób). Kandydaci z Wielkopolski chcący zawalczyć o tytuł najlepszego dyrektora finansowego w Polsce, mogą zgłaszać swoje dokonania od 1 kwietnia do 21 czerwca 2019 r. We wszystkich dotychczasowych edycjach Plebiscytu, nagroda główna powędrowała do województwa wielkopolskiego już dwukrotnie. Tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymali: Sławomir Kubicki – Grupa Allegro w Poznaniu (rok 2010) oraz Bogusław Galusik – Polfurnitur z Białowiśla (rok 2013).
Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez ankietę, dostępną na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

WYRÓŻENIENIE DFA
Podczas tegorocznej edycji projektu Dyrektor Finansowy Roku, po raz kolejny zostaną wręczone specjalne wyróżnienia Digital Finance Award, których celem jest promowanie kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem DFA zostaną docenione firmy, które podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award będą tworzyć elitarne grono, wyznaczające nowoczesnym i ambitnym firmom standardy organizacji i cyfryzacji procesów finansowo-księgowych w Polsce.
Ogólnopolski cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, organizowanym z inicjatywy Grupy Euler Hermes we współpracy z Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) oraz Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych. Nadrzędnym założeniem największego w kraju projektu dla dyrektorów finansowych jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń oraz dyskusji merytorycznych.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.
Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Grant Thornton, PFR TFI oraz Union Investment TFI.
Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych "FINEXA", Izba Gospodarcza Europy Środkowej, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie Interim Managers, Nadzorkorporacyjny.pl, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Podkarpacki Klub Biznesu, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.
Projekt patronatem medialnym został objęty przez: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Kariera w Finansach, Nowy Przemysł, wnp.pl oraz Polish Market.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Najlepsi finansiści z Wielkopolski spotkają się w Poznaniu BIZNES, Gospodarka - Już 28 marca 2019 r. w Poznaniu odbędzie się kolejne spotkanie wielkopolskich CFO w ramach ogólnopolskiego cyklu pięciu kongresów dyrektorów finansowych.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy