INWESTOR inwestycje Motabi Intelligence MŚP program dla menedżerów zarządzanie informacją

Motabi zainwestuje kilka milionów złotych w rozwój swoich programów do zarządzania informacją w biznesie

Data publikacji: 2016-04-06, 06:30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Motabi zainwestuje kilka milionów złotych w rozwój swoich programów do zarządzania informacją w biznesie
Kategoria: INWESTOR,

Motabi, firma specjalizująca się w dostarczaniu mobilnych rozwiązań informatycznych wspomagających decyzje zarządcze, planuje wprowadzić rozwiązania dla najmniejszych przedsiębiorstw oraz ekspansję zagraniczną. Na cele inwestycyjne zamierza przeznaczyć od miliona do kilku milionów złotych.

Motabi zainwestuje kilka milionów złotych w rozwój swoich programów do zarządzania informacją w biznesie INWESTOR, ,Motabi Intelligence, zarządzanie informacją, program dla menedżerów, inwestycje, MSP - Motabi, firma specjalizująca się w dostarczaniu mobilnych rozwiązań informatycznych wspomagających decyzje zarządcze, planuje wprowadzić rozwiązania dla najmniejszych przedsiębiorstw oraz ekspansję zagraniczną. Na cele inwestycyjne zamierza przeznaczyć od miliona do kilku milionów złotych.

Motabi, firma specjalizująca się w dostarczaniu mobilnych rozwiązań informatycznych wspomagających decyzje zarządcze, planuje wprowadzić rozwiązania dla najmniejszych przedsiębiorstw oraz ekspansję zagraniczną. Na cele inwestycyjne zamierza przeznaczyć od miliona do kilku milionów złotych.

– Najbliższe inwestycje planujemy na poziomie powyżej miliona złotych. Wszystko zależy od tego, czy będziemy korzystali z finansowania zewnętrznego, czy tylko z własnych środków. Dlatego inwestycje mogą sięgnąć nawet kilku milionów złotych – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Robert Tomaszewski, wiceprezes Motabi. – W najbliższym czasie planujemy wystartować na polskim rynku z rozwiązaniem, które będzie przygotowane specjalnie dla mniejszych i najmniejszych firm na rynku. W kolejnych okresach planujemy wyjść z produktem na rynki zagraniczne.

Motabi, firma założona przez trzech doświadczonych menedżerów pracujących wcześniej w korporacjach, jest twórcą programu Motabi Intelligence. To proste, przeznaczone na laptopy, tablety czy smartfony oprogramowanie pozwalające na dokonywanie przejrzystych analiz procesów w firmie dzięki zebraniu i ujednoliceniu danych z różnych aplikacji i programów. Klientami Motabi są m.in. Orange czy BZ WBK.

– Motabi Intelligence to rozwiązanie, które dostarcza wszelkich potrzebnych informacji prezesowi czy menadżerowi, który odpowiada za cały biznes bądź obszar biznesu. Dzięki nim może szybciej podejmować lepsze decyzje – przekonuje Tomaszewski. – Program pokazuje te wskaźniki, które mierzą, jak działa biznes, czyli np. jak wygląda i jak jest realizowana sprzedaż, jaki jest poziom kosztów czy wszystko odbywa się zgodnie z planami, które założyliśmy, czy mamy postęp w stosunku do analogicznego okresu np. poprzedniego roku.

Jak przekonuje, najbardziej innowacyjne w oferowanym przez firmę rozwiązaniu jest integrowanie danych z różnych źródeł i możliwość pracy z każdego miejsca na dowolnym urządzeniu. Produkt jest dostarczany poprzez przeglądarkę internetową. Tomaszewski podkreśla, że abonament pobierany jest za wdrożenie, a nie od użytkownika, co jest korzystne dla firm zatrudniających wielu pracowników. Teraz jednak Motabi szykuje się do wejścia w segment najmniejszych przedsiębiorstw.

– Rozwiązania, które są przygotowywane dla najmniejszych firm, będą dużo łatwiejsze do wdrożenia i w pełni zautomatyzowane. Nie będzie potrzebny proces wdrożenia. Ktoś, kto będzie chciał z takiego produktu korzystać, przejdzie po prostu przez kilka prostych kroków i w zasadzie wszystko będzie działało – przekonuje wiceprezes Motabi.

Przedstawiciel Motabi podkreśla, że zaletą rozwiązania jest integrowanie danych zawartych w dokumentach różnych formatów i nakładanie ich na siebie, tak, żeby menedżer od razu mógł ocenić wyniki funkcjonowania poszczególnych komórek w firmie i sprawniej zarządzać przyszłymi działaniami. Dodaje, że narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, co skraca czas szkolenia. Nie wymaga też długiego czasu implementacji.

– Po pierwsze, rozwiązanie jest skrajnie intuicyjne. Żeby zacząć z niego korzystać, nie jest potrzebne żadne szkolenie – przekonuje wiceprezes Motabi. – Druga kwestia to bardzo krótki czas wdrożenia. Już po pierwszych dwóch tygodniach nasi klienci pracują na pierwszych zestawieniach. A po trzecie, integrujemy dane z różnych źródeł. W organizacji często tych źródeł jest bardzo dużo, np. pliki w Excelu, bazy, hurtownie, systemy informatyczne, a w Motabi Intelligence wszystko jest zebrane i podane osobie decyzyjnej w jednym standardzie.

źródło: Biuro Prasowe Inwestor.newseria.pl
Załączniki:
Motabi zainwestuje kilka milionów złotych w rozwój swoich programów do zarządzania informacją w biznesie INWESTOR, ,Motabi Intelligence, zarządzanie informacją, program dla menedżerów, inwestycje, MSP - Motabi, firma specjalizująca się w dostarczaniu mobilnych rozwiązań informatycznych wspomagających decyzje zarządcze, planuje wprowadzić rozwiązania dla najmniejszych przedsiębiorstw oraz ekspansję zagraniczną. Na cele inwestycyjne zamierza przeznaczyć od miliona do kilku milionów złotych.
Hashtagi: #INWESTOR #

Motabi Intelligence, zarządzanie informacją, program dla menedżerów, inwestycje, MSP

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Agros Nova   #ciastka   #INWESTOR   #Maspex   #napoje   #Rio Bicovina   #soki