makler Wiadomości branżowe

KGHM Ecoren promuje nowatorskie produkty

Czym wyróżniają się kruszywa produkowane z hutniczego żużla i jak wyglądają prototypowe kostki i płytki odlewane z tego materiału – o tym można się będzie przekonać na stoisku KGHM Ecoren podczas XVIII Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach.

Tegoroczna edycja tych prestiżowych spotkań odbywać się będzie w dniach 8-11 maja br.. Uczestniczyć w niej będzie kilkuset wystawców z całego świata, reprezentujących globalne i krajowe marki oraz koncerny związane z branżą budownictwa drogowego. Zakres targów jest bardzo szeroki – można tu będzie oglądać sprzęt i materiały do budowy dróg, mostów, wiaduktów, tuneli i stacji benzynowych, a także rozwiązania dla infrastruktury transportu drogowego, kolejowego, lotniczego czy wodnego. Co roku kieleckie targi odwiedza ponad 20 tys. zwiedzających. Dlatego też do tej międzynarodowej imprezy KGHM Ecoren przygotowuje się bardzo starannie.

- Na naszym stoisku pokazywać będziemy produkowane przez Ecoren kruszywa z żużla hutniczego, które z powodzeniem wykorzystywane są do budowy polskich dróg i autostrad. Ale chcemy się także pochwalić innowacyjną i proekologiczną techniką wytwarzania materiałów odlewanych z żużla z pieca elektrycznego Huty Miedzi Głogów – mówi Joanna Szczepaniak, kierownik działu promocji i komunikacji KGHM Ecoren. – Odwiedzający nasze stoisko będą więc mogli obejrzeć z bliska prototypowe elementy galanterii budowlano-drogowej odlewane z żużla, czyli kostki i płytki. Spełniają one wymagania normy dla tego typu produktów z betonu i kamienia naturalnego, a pozwalają efektywnie zagospodarować odpady przemysłowe.

Przedstawiciele KGHM Ecoren uczestniczyć będą również w nowym przedsięwzięciu towarzyszącym targom AUTOSTRADA-POLSKA. Po raz pierwszy zorganizowany zostanie bowiem „Salon Kruszyw”. Ma on na celu integrację firm z szeroko pojętej branży pozyskania, przeróbki, transportu i wykorzystania kruszyw, które prezentują się na kieleckich targach. Podczas „Salonu Kruszyw” zaplanowano otwartą debatę poświęconą znowelizowanym zasadom obrotu kruszywami, w której uczestniczyć będą m.in. Janusz Adamczyk, prezes zarządu KGHM Ecoren, Włodzimierz Bem (dyrektor Oddziału Produkcji Kruszyw KGHM Ecoren) oraz Paweł Gambal (kierownik Działu Rozwoju KGHM Ecoren, prowadzący projekt odlewania galanterii budowlano-drogowej z żużla hutniczego).

Stoisko KGHM Ecoren na XVIII Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach – pawilon G, stoisko nr 24.   

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy