Biznes Gospodarka

Szpital Medicover już po raz trzeci z akredytacją Ministra Zdrowia

Szpital Medicover już po raz trzeci z akredytacją Ministra Zdrowia
Materiał prasowy poświęcony akredytacji Ministra Zdrowia dla Szpitala Medicover, potwierdzającej wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo

Data publikacji: 2018-07-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Szpital Medicover już po raz trzeci z akredytacją Ministra Zdrowia
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Materiał prasowy poświęcony akredytacji Ministra Zdrowia dla Szpitala Medicover, potwierdzającej wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów.

Szpital Medicover już po raz trzeci z akredytacją Ministra Zdrowia BIZNES, Gospodarka - Materiał prasowy poświęcony akredytacji Ministra Zdrowia dla Szpitala Medicover, potwierdzającej wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów.

Szpital Medicover już po raz trzeci otrzymał akredytację Ministra Zdrowia, potwierdzającą wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów. Proces akredytacji polega na zewnętrznej ocenie pracy placówki, której dokonuje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – jednostka Ministerstwa Zdrowia. Akredytacja udzielana jest na trzy lata. Obecnie certyfikat akredytacyjny posiadają 203 placówki spośród 1,2 tys. szpitali w Polsce.

 

Program akredytacji szpitali funkcjonuje w Polsce od 1998 roku. Sam proces przebiega w oparciu o standardy zawierające ponad 200 wytycznych w ramach 15 działów. Ukierunkowane są one na poprawę jakości i bezpieczeństwa opieki we wszechstronnym funkcjonowaniu szpitali. 

 

– Akredytacja Ministerstwa Zdrowia to dla nas potwierdzenie wysokich standardów leczenia oraz jakości obsługi pacjentów w szpitalu Medicover. W procesie akredytacyjnym zweryfikowane zostały takie obszary, jak realizacja ciągłości i kompleksowości leczenia, dbałość o respektowanie praw i obowiązków pacjenta, profilaktyka i terapia zakażeń czy stosowanie skutecznych środków przeciwbólowych po zabiegach. Dlatego przyznany szpitalowi certyfikat stanowi wiarygodne źródło informacji dotyczących wysokiego poziomu opieki medycznej również dla pacjentów – podkreśliła Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover w Warszawie.

 

Ocena akredytacyjna oparta jest na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania w szpitalu z wzorcami, jakie określają standardy akredytacyjne oraz na oznaczeniu stopnia ich spełnienia. Osiągnięcie minimum 75% możliwej do uzyskania punktacji skutkuje udzieleniem akredytacji na trzy lata. Udział w procesie akredytacji jest dobrowolny i realizowany zawsze z inicjatywy placówki.

 

– Nasz szpital od momentu uruchomienia inwestuje w wysoką jakość leczenia, rozwój innowacji oraz budowanie zespołów lekarskich o komplementarnych kompetencjach. Uzyskana akredytacja jest wyrazem konsekwentnej realizacji przyjętej przez nas strategii rozwoju – dodała Anna Nipanicz-Szałkowska.

A to już wiesz?  Agencja Nieruchomości Rolnych ma w zasobach grunty inwestycyjne na ponad 50 lat. W ciągu trzech kwartałów 2014 r. sprzedała ponad 1150 ha

 

***

 

Medicover Polska – 23 lata doświadczenia w zakresie opieki zdrowotnej

Od ponad 20 lat Medicover zapewnia swoim pacjentom w Polsce pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię oraz kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych przeznaczone są zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Medicover Polska obecny jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku posiada również własny wielospecjalistyczny szpital w warszawskim Wilanowie. Więcej informacji na stronie: www.medicover.pl.  

Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Najszerszy zakres działalności firmy realizowany jest w Polsce i w Niemczech. Obecnie Medicover zatrudnia 15,9 tys. pracowników i generuje przychody w wysokości około 580 milionów euro. Więcej informacji na stronie: www.medicover.com.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Szpital Medicover już po raz trzeci z akredytacją Ministra Zdrowia BIZNES, Gospodarka - Materiał prasowy poświęcony akredytacji Ministra Zdrowia dla Szpitala Medicover, potwierdzającej wysoką jakość leczenia i bezpieczeństwo pacjentów.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy