Biznes Gospodarka

Proton hitem Andropolu na targach pożarnictwa w Kielcach

Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje andrychowski Andropol podczas XI Międzynarodowej Wystawy – Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA

Data publikacji: 2016-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Proton hitem Andropolu na targach pożarnictwa w Kielcach
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje andrychowski Andropol podczas XI Międzynarodowej Wystawy – Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.

Proton hitem Andropolu na targach pożarnictwa w Kielcach BIZNES, Gospodarka - Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje andrychowski Andropol podczas XI Międzynarodowej Wystawy – Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.

 

Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje andrychowski Andropol podczas XI Międzynarodowej  Wystawy – Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.

To jedyna specjalistyczna wystawa w Polsce, gdzie prezentowane są urządzenia i technologie dla służb ratowniczych oraz ochrony przeciwpożarowej obiektów. 

Atrakcją targów są dynamiczne pokazy, w trakcie których prezentowany jest potencjał i możliwości innowacyjnego sprzętu, także w wykonaniu najlepszych grup ratunkowych  z całego świata. Bogatą ofertę wystawy uzupełnia wszystko to, co związane jest z bezpośrednią ochroną i uzbrojeniem osobistym strażaka. Swoje stoisko na targach ma Andropol, znany na rynku krajowym producent tkanin mundurowych i ochronnych. Spółka prezentuje w Kielcach zaawansowane technologicznie tkaniny, przeznaczone na specjalistyczną odzież ochronną,  których wyjątkowe właściwości zostały sprawdzone w ekstremalnych sytuacjach. Przebojem targowej oferty spółki jest nowość – unikatowa tkanina z niepalnym włóknem PBI (Polibenzimidazole) o nazwie Proton, z której można szyć mundury na potrzeby strażaków, ratowników, żołnierzy, pracowników przemysłu.

– PBI jest stabilnym włóknem organicznym, zapewniającym właściwą termoregulację w szerokim zakresie zastosowań w wysokich temperaturach – wymienia Tomasz Spólnicki, kierownik produktu w segmencie tkanin specjalistycznych Andropolu. – Włókno nie pali się w powietrzu, nie topi się, ani nie skrapla pod wpływem temperatury, zachowuje stabilność i elastyczność po ekspozycji na płomień. Jako podstawa wielu mieszanek tkanin odpornych na palenie, włókno PBI zwiększa ich wydajność łącząc odporność na płomień i ochronę termiczną z najwyższym poziomem komfortu, trwałości i ochrony.

Tkanina PBI zachowuje elastyczność i sprężystość także po działaniu ognia, jest odporna na działanie substancji chemicznych, a przy tym lekka, elastyczna, oddychająca i szybko schnie, nie tracąc właściwości podczas prania.

A to już wiesz?  LUX MED inwestuje w markę PROFEMED. Uruchamia placówkę w Poznaniu i planuje kolejne otwarcia

Andropol produkuje tkaninę  Proton na licencji amerykańskiego koncernu PBI Performance Products Inc.

Spółka znana jest m.in. jako krajowy lider w produkcji tkanin mundurowych dla polskiego wojska, policji, straży pożarnej i straży granicznej oraz dla militarnych odbiorców zagranicznych. Produkuje tkaniny o zróżnicowanym układzie splotowym, surowcowym oraz masie powierzchniowej. Tkaninom tym nadaje różne specjalistyczne wykończenia – od wodoodpornego, poprzez oleofobowe do niepalnego.

Czerwcowe Targi Edura organizują Targi Kielce przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zainteresowanie zwiedzających budzi zarówno bogata ekspozycja, jak również atrakcyjne pokazy dynamiczne, np. mgła wodna wytwarzana przez silnik odrzutowy lub rozcinanie drzwi płonącego kontenera za pomocą urządzenia gaśniczego Cobra.

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Proton hitem Andropolu na targach pożarnictwa w Kielcach BIZNES, Gospodarka - Niepalne, odporne na rozdzieranie, wodoodporne – takie tkaniny dla strażaków prezentuje andrychowski Andropol podczas XI Międzynarodowej Wystawy – Ratownictwo, Zabezpieczenia i Technika Przeciwpożarowa EDURA 2016.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy