Wiadomości branżowe

Pioneer komunikuje 20-lecie powszechnych inwestycji w Polsce

„Obierz kurs na dobre inwestycje” to hasło kampanii reklamowej Pioneer Pekao TFI – największego i pierwszego w Polsce Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które właśnie świętuje 20-lecie działalności w naszym kraju.

Rozpoczęta przez Pioneer Pekao TFI kampania reklamowa jest emitowana w telewizji, kinach, prasie, internecie oraz na niestandardowych nośnikach wielkoformatowych. Celem działań jest wzrost świadomości inwestycyjnej Polaków oraz komunikacja strategii funduszy Pioneer – zapewnienie inwestorom bezpiecznych, długoterminowych możliwości oszczędzania. Kampania ma także na celu wzmocnienie świadomości marki Pioneer Pekao TFI, jako lidera rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Działania reklamowe są prowadzone w całym kraju i potrwają do końca sierpnia.

W lipcu 2012 roku upłynęły dwie dekady od chwili, gdy w Polsce zaczął funkcjonować pierwszy fundusz inwestycyjny (wtedy jeszcze nazywany powierniczym), a Pioneer umożliwił Polakom powszechne inwestowanie na rynku kapitałowym. W ciągu 20 lat funduszom Pioneer zaufało ponad pół miliona osób, które zgromadziły w prawie 40 funduszach i subfunduszach aktywa o wartości 14 mld zł.

Kreację przygotowała agencja reklamowa Young & Rubicam i agencja internetowa Ola. Planowanie i zakup mediów powierzono domowi mediowemu MediaCom. Kampania jest skierowana głownie do osób w wieku 35-64 lat, z wykształceniem średnim lub wyższym, których przychód w gospodarstwie domowym wynosi ponad 2000 złotych.

Spot reklamowy oraz więcej informacji na temat 20-lecia Pioneer Pekao dostępne jest na stronie:  www.pioneer.com.pl/20lat.

 

Pioneer Pekao TFI jest największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem wielkości aktywów i liczby klientów. Wartość aktywów wynosi obecnie ponad 14 mld złotych. Pioneer Pekao TFI posiada w ofercie 38 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych.

 

***

Pioneer Pekao TFI jest największym Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych w Polsce pod względem wielkości aktywów i liczby klientów. Wartość aktywów wynosi obecnie prawie 14,1 mld złotych. Pioneer Pekao TFI posiada w ofercie 38 funduszy i subfunduszy inwestycyjnych.

Jedynym akcjonariuszem Pioneer Pekao TFI SA jest spółka Pioneer Pekao Investment Management SA Podmiotem bezpośrednio dominującym w stosunku do Pioneer Pekao Investment Management SA jest Pioneer Global Asset Management S.p.A. z siedzibą w Mediolanie (51%), drugim akcjonariuszem jest Bank Pekao SA (49%).

Grupa Pioneer Global Asset Management posiada 80-letnie doświadczenie w zarządzaniu funduszami, dzięki czemu zapewnia swoim klientom i partnerom odpowiednie strategie inwestycyjne. Począwszy od 1928 roku firma koncentruje swoje wysiłki na rzecz powiększania i dbania o aktywa klientów. Sztandarowym funduszem grupy jest Pioneer Fund – trzeci, najstarszy tego typu fundusz w USA. Grupa posiada swoje biura w 25 krajach. Główne centra inwestycyjne znajdują się w Dublinie, Bostonie i Singapurze. Jedynym udziałowcem Pioneer Global Asset Management S.p.A jest bank UniCredit S.p.A.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy