Finanse LIFESTYLE

Odrzucony wniosek kredytowy – co robić?

Data publikacji: 2016-03-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Odrzucony wniosek kredytowy – co robić?
Kategoria: Finanse, LIFESTYLE

Wypełniliśmy formularze, odpowiedzieliśmy na kilkanaście pytań, udzieliliśmy informacji o naszym budżecie, a bank lub instytucja pożyczkowa znowu odrzuciły nasz wniosek o kredyt bądź pożyczkę? Wonga.com przygotowała porady, podpowiadające, co robić w takiej sytuacji.

Odrzucony wniosek kredytowy – co robić? Finanse, LIFESTYLE - Wypełniliśmy formularze, odpowiedzieliśmy na kilkanaście pytań, udzieliliśmy informacji o naszym budżecie, a bank lub instytucja pożyczkowa znowu odrzuciły nasz wniosek o kredyt bądź pożyczkę? Wonga.com przygotowała porady, podpowiadające, co robić w takiej sytuacji.

Wypełniliśmy formularze, odpowiedzieliśmy na kilkanaście pytań, udzieliliśmy informacji o naszym budżecie, a bank lub instytucja pożyczkowa znowu odrzuciły nasz wniosek o kredyt bądź pożyczkę? Firma wonga.com, oferująca komfortowe pożyczki przez Internet, we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, przygotowała porady, podpowiadające, co robić w takiej sytuacji. Wskazówki są elementem autorskiej kampanii Kapitalni.org, mającej na celu promowanie dobrych zasad zarządzania budżetem domowym wśród wszystkich osób korzystających z Internetu i dokonujących transakcji online.

Co możemy zrobić, gdy wniosek o kredyt lub pożyczkę zostanie odrzucony?

Dowiedz się, z jakiego powodu decyzja była negatywna. Poznanie dokładnych przyczyn może być trudne, ale nie niemożliwe. Jeżeli kredytodawca lub pożyczkodawca, oceniając Twoją sytuację finansową, korzystał z danych pozyskanych ze zbioru, wówczas ma obowiązek podać Ci, w jakich bazach sprawdzał Twoją historię kredytową (np. w Biurze Informacji Kredytowej S.A. lub w Rejestrze Dłużników ERIF Biurze Informacji Gospodarczej S.A., Krajowym Rejestrze Długów BIG S.A., BIG Infomonitor S.A.). Jeżeli Twoje dane nie zostały sprawdzone w żadnej z tych baz, to prawdopodobnie Twój wniosek nie spełnił podstawowych kryteriów do uzyskania pożyczki bądź kredytu. Możesz nie mieć np. zdolności kredytowej na spłatę rat lub instytucja nie akceptuje Twojego źródła dochodu. Jeżeli otrzymasz informację, że zostałeś sprawdzony w którejś z baz, to przyczyną odrzuconego wniosku jest najprawdopodobniej przeterminowane zadłużenie.                 
Sprawdź swoją historię kredytową i scoring (czyli ocenę punktową) w BIK S.A. Raz na pół roku, na stronie BIK S.A., możesz za darmo pobrać swój raport kredytowy. Możesz również wykupić pełny raport, który będzie zawierał ocenę punktową.                                                                                                         
Sprawdź swoje wszystkie poprzednie pożyczki, debety, karty kredytowe, czy też raty – być może zapomniałeś o spłacie któregoś z zobowiązań.                                                                                                             
Sprawdź dokładnie bieżące rachunki – musisz być pewien, że nie zalegasz z jakąkolwiek płatnością. Może się okazać, że widniejesz na listach dłużników, np. w KRD BIG S.A., z powodu nawet niewielkiej zaległej płatności, o której po prostu zapomniałeś.                                                                                              
Zbuduj pozytywną historię kredytową – na przykład kup coś na raty i systematycznie spłacaj swoje zobowiązania.

 

Ostrzeżenie

Negatywna odpowiedź od instytucji finansowej może być dla nas ostrzeżeniem, tak jak migające światło na przejściu dla pieszych oznaczające, że ruch pieszych zaraz zostanie wstrzymany. To dobry moment, żeby przeanalizować domowy budżet i ustabilizować go. Jedno jest pewne – trzeba pochylić się nad historią kredytową, zanim problem będzie dużo większy i "zapali się czerwone światło".

Przede wszystkim, zastanów się, czy na pewno potrzebujesz kredytu lub pożyczki, o które wnioskujesz oraz czy stać Cię na nie. Rezygnacja z zaciągania długu może ustrzec Cię przed wpadnięciem w poważniejsze kłopoty finansowe.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Odrzucony wniosek kredytowy – co robić? Finanse, LIFESTYLE - Wypełniliśmy formularze, odpowiedzieliśmy na kilkanaście pytań, udzieliliśmy informacji o naszym budżecie, a bank lub instytucja pożyczkowa znowu odrzuciły nasz wniosek o kredyt bądź pożyczkę? Wonga.com przygotowała porady, podpowiadające, co robić w takiej sytuacji.
Hashtagi: #Finanse #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #finanse   #LIFESTYLE