Biznes Gospodarka

Największa w Polsce fabryka rowerów

W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a RTE Poland Sp. z o. o. Przedmiotem dokumentu jest planowana na terenie należącym do PSSE budowa fabryki

Data publikacji: 2018-12-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Największa w Polsce fabryka rowerów
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a RTE Poland Sp. z o. o. Przedmiotem dokumentu jest planowana na terenie należącym do PSSE budowa fabryki rowerów.

Największa w Polsce fabryka rowerów BIZNES, Gospodarka - W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a RTE Poland Sp. z o. o. Przedmiotem dokumentu jest planowana na terenie należącym do PSSE budowa fabryki rowerów.

Celem projektu ze strony RTE Group jest zwiększenie zdolności produkcyjnej w Europie dzięki partnerstwu z Decathlonem, czołową marką na światowym rynku rowerów. Hala produkcyjna ma zbliżyć produkcję do ważnych rynków w Europie Środkowej i Wschodniej, a także do wybranych rynków Europy Zachodniej.

Inwestycja w Machnaczu w woj. kujawsko-pomorskim będzie obejmować roboty budowlane od podstaw, stworzenie infrastruktury pomocniczej, a także zakup i instalację maszyn i sprzętu potrzebnych do wdrożenia pełnego procesu produkcyjnego oraz powiązanych procesów logistycznych. Prace będą realizowane w dwóch etapach. W pierwszym, który planowo rozpocznie się w styczniu 2021 roku,  powstaną hale o łącznej powierzchni 20 000 mkw. i zajmą  grunt o powierzchni 65 000 mkw. W kolejnym etapie nastąpi rozbudowa fabryki. Inwestor zakłada, że w późniejszych etapach powierzchnia   fabryki może przekroczyć 40 000 mkw. Taka kubatura, wraz
z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i bardzo wysoką automatyzacją produkcji, pozwoli na bardzo dużą wydajność fabryki. Całość, według szacunków inwestora, w pierwszej fazie projektu ma kosztować 80 milionów zł.

W związku z powstaniem  nowej fabryki mamy bardzo ambitne plany. Szacujemy, że już w pierwszej fazie projektu będziemy wytwarzać  nawet 500 000 nowych rowerów rocznie. Uruchomienie kolejnej części fabryki pozwoli na podwojenie tej liczby. Docelowo planujemy rozbudować fabrykę i zwiększyć łączną moc produkcyjną do 1,5 mln pojazdów rocznie. Nasz nowy zakład produkcyjny to fabryka 4.0  – będzie wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a zarządzanie produkcją oparte zostanie na inteligentnych systemach, co pozwoli na produkowanie nie tylko bardzo dużej liczby rowerów, ale też zachowanie ich najwyższej jakości i spełnienie wszelkich wymogów bezpieczeństwa. 
-Jorge Salgado, prezes RTE Poland  Sp. z o. o. 

A to już wiesz?  Polska przyciąga coraz więcej włoskich przedsiębiorców. Cenią sobie ułatwienia przy starcie biznesu, ale doskwiera im brak pracowników

Produkcja będzie obejmowała takie elementy łańcucha wartości jak: malowanie ram, widelców i innych komponentów, wytwarzanie obręczy rowerowych, składanie kół oraz całych rowerów. Sieć Decathlon Polska zakłada, że nawet 60% rocznej produkcji machnackiej fabryki trafi na eksport – na rynki krajów Unii Europejskiej. Inwestor z kolei szacuje, że w pierwszej fazie projektu zatrudnienie znajdzie 70 osób, a w miarę rozwoju fabryki zatrudnienie może zostać zwiększone.

Jedną z wiodących wartości Decathlonu jest oferowanie produktów najwyższej jakości w przystępnej cenie. Rozpoczęcie produkcji naszych rowerów w nowej fabryce w Machnaczu znacznie ułatwi nam jej realizowanie. Dzięki najnowocześniejszej technologii oraz imponującemu doświadczeniu produkcyjnemu RTE powstaną rowery spełniające wszystkie nasze standardy i gwarantujące jakość oraz cenę, do których przyzwyczailiśmy naszych klientów. Naszym mottem jest „Sport dla wszystkich – wszystko dla sportu” i wierzymy, że dzięki nowej linii produkcyjnej nasza misja  umożliwiania jak największej liczbie osób czerpania radości i korzyści z uprawiania sportu będzie jeszcze bardziej efektywna.  
-Wojciech Kozłowski, Rzecznik Prasowy Decathlon Polska 

W nowej hali będą produkowane wszystkie modele rowerów dostępne w ofercie Decathlonu. Do tej pory wytwarzano je w Rumunii, Portugalii i Francji. Zlokalizowanie kolejnych linii w Polsce było posunięciem strategicznym – zadecydowały o nim świetna ze względu na plany eksportowe lokalizacja, stabilność gospodarcza oraz wysoka kultura przemysłowa.

Wśród Polaków jazda na rowerze od wielu lat jest w ścisłej czołówce ulubionych sportów i sposobów spędzania wolnego czasu. W ostatnim okresie zanotowaliśmy nie tylko niesłabnące zainteresowanie rowerami i akcesoriami rowerowymi, ale też fakt, iż nasi klienci coraz częściej szukają profesjonalnego sprzętu.  Dzięki kontroli nad całym procesem – od projektu po produkcję i logistykę – możemy oferować polskim sportowcom innowacyjne produkty najwyższej jakości, a przy tym w przystępnych cenach. 
-Rafał Gębara, Dyrektor Sportów Rowerowych Decathlon Polska 

A to już wiesz?  Prognozy wzrostu PKB dla Polski dobre, ale zależne od Niemiec

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Największa w Polsce fabryka rowerów BIZNES, Gospodarka - W poniedziałek, 17 grudnia 2018 roku, miało miejsce podpisanie umowy pomiędzy Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną a RTE Poland Sp. z o. o. Przedmiotem dokumentu jest planowana na terenie należącym do PSSE budowa fabryki rowerów.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy