Wiadomości branżowe

Kruszywa Ecorenu na międzynarodowych targach w Kielcach

Dobrej jakości, konkurencyjny produkt i nowoczesny układ technologiczny pozwalający elastycznie reagować na zapotrzebowanie rynku – to atuty, o których opowiadać będą przedstawiciele KGHM Ecoren podczas międzynarodowych targów AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach. Firma uzyskała też certyfikaty pozwalające wykorzystać kruszywa w produkcji betonów. XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa

Dobrej jakości, konkurencyjny produkt i nowoczesny układ technologiczny pozwalający elastycznie reagować na zapotrzebowanie rynku ? to atuty, o których opowiadać będą przedstawiciele KGHM Ecoren podczas międzynarodowych targów AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach. Firma uzyskała też certyfikaty pozwalające wykorzystać kruszywa w produkcji betonów.

XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA odbywać się będą w dniach od 21 do 24 maja br. Impreza ta jest okazją do spotkań liderów branży budownictwa drogowego z całego świata ? co roku gromadzi blisko tysiąc firm, a ekspozycję zwiedza 20 tys. gości. Wystawcy mają okazję do prezentacji swojego doświadczenia, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a także do nawiązania biznesowych kontaktów.

KGHM Ecoren zaprezentuje na tegorocznych targach ofertę zmodernizowanego Oddziału Produkcji Kruszyw. Stacjonarny zakład do wzbogacania, przerobu i klasyfikacji żużli pomiedziowych to jedna z najważniejszych inwestycji spółki, pozwalająca zoptymalizować produkcję kruszyw łamanych. Przejście z układu mobilnego na stacjonarny, zautomatyzowanie obsługi, elastyczność zakładu (dwa węzły produkcyjne pozwalające utrzymywać produkcję przy wyłączeniu jednego z nich i dopasowywać rodzaj otrzymywanej frakcji kruszyw w zależności od potrzeb) są odpowiedzią Ecorenu na zmiany zachodzące na rynku kruszyw. ? Jesteśmy elastyczni, co jest szczególnie ważne obecnie, gdy zmniejszyła się liczba dużych inwestycji drogowych. Kruszywa wykorzystywane do remontu dróg będą zawsze potrzebne, a swobodne planowanie struktury produkcji i rodzaju otrzymywanych kruszyw umożliwia reagowanie na bieżące zapytania z firm z branży budowlanej, drogowej, kolejowej i budownictwa przemysłowego ? mówi Janusz Adamczyk, prezes KGHM Ecoren.

Kruszywa produkowane przez KGHM Ecoren (mieszanki 0/5 mm, 0/31,5 mm i 0/63 mm oraz grys od 5/8 mm do 16/22 mm) to materiał o wysokich parametrach: bardzo jednorodny i czysty, bez słabych, zwietrzałych ziaren i zanieczyszczeń. W swojej budowie jest niezwykle zbliżony do naturalnych skał takich jak bazalt czy gabro, a otrzymywany jest poprzez mechaniczne urabianie żużlu ? bez używania materiałów wybuchowych, stosowanych do pozyskiwania kruszywa w kamieniołomach.

Ecoren zamierza przekształcić się z lokalnego w ogólnokrajowego producenta, a także wejść na rynek kruszyw wykorzystywanych do produkcji betonów. Spółka posiada już badania i aprobaty potwierdzające, że betony, w skład których wchodzą kruszywa Ecorenu, mają najwyższe w Polsce parametry wytrzymałości na ściskanie (100 MPa, podczas gdy dotychczasowe betony na bazie żwirów osiągają wytrzymałość rzędu 30-35 MPa). Oprócz tego stosowanie kruszyw powstałych na bazie żużli pomiedziowych wspiera ekologiczne działania, zmierzające do zmniejszania obciążenia środowiska działalnością gospodarczą człowieka.

KGHM Ecoren będzie prezentował swoje produkty na stoisku G 23.

< 240034" >
Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy