Wiadomości branżowe

Bank Pekao najbardziej innowacyjnym bankiem w regionie CEE według magazynu EMEA Finance

Prestiżowy magazyn EMEA Finance w tegorocznej edycji Europe Banking Awards uznał Bank Pekao za najbardziej innowacyjny bank w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bank otrzymał nagrodę za wdrożenie płatności zbliżeniowych PeoPay HCE.

W grudniu 2014 r. Bank Pekao jako pierwszy bank w Polsce oraz pierwszy wśród największych banków europejskich wprowadził płatności zbliżeniowe smartfonem w technologii HCE. Rozwiązanie pozwala płacić przy pomocy smartfonu z zainstalowaną aplikacją PeoPay we wszystkich terminalach z funkcją zbliżeniową.

Innowacje i wzrost to filary strategii Banku Pekao. Nagroda EMEA Finance jest wyrazem uznania dla naszych ciągłych inwestycji oraz umiejętności i talentu naszych pracowników w rozwijaniu i wdrażaniu rozwiązań, które ułatwiają codzienne życie klientów – powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Aplikacja PeoPay to uniwersalne rozwiązanie skierowane do wszystkich użytkowników smartfonów, bez względu na to z usług jakiego operatora komórkowego korzystają. Nie wymaga również prowadzenia rachunku osobistego w Banku Pekao.


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy