Wiadomości branżowe

BANK BGŻ i BNP PARIBAS BANK POLSKA UZYSKAŁY ZGODĘ KNF NA POŁĄCZENIE

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zezwoliła na połączenie Banku BGŻ z BNP Paribas Bankiem Polska, dwóch banków należących do międzynarodowej grupy BNP PARIBAS.

Dzisiejsza decyzja KNF oznacza, że zakończył się kolejny etap procesu zmierzającego do integracji obu banków. W najbliższych tygodniach spodziewane jest uzyskanie wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, co będzie równoznaczne z formalnym połączeniem (fuzja prawna) Banku BGŻ i BNP Paribas Banku Polska.

Dzięki fuzji prawnej Bank BGŻ oraz BNP Paribas Bank Polska będą działać jako jeden bank o nazwie Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Będzie to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. Jako bank uniwersalny, będzie dysponować ofertą dopasowaną do potrzeb klientów indywidualnych, klientów z segmentów mikro i MSP oraz klientów korporacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego.

W najbliższych miesiącach nowy bank planuje przeprowadzić rebranding. Ponadto, w ciągu dwóch lat spodziewane jest zakończenie procesu integracji operacyjnej prowadzącej do powstania jednolitej, spójnej organizacji.

 


dostarczył infoWire.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy