Biznes Gospodarka

OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm

OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC znalazł się w prestiżowym zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze

Data publikacji: 2015-10-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC znalazł się w prestiżowym zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży.

OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm BIZNES, Gospodarka - OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC znalazł się w prestiżowym zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży.

Dodatkowo spółka, jako jedyna z branży, została wyróżniona wśród firm o największym wzroście sprzedaży eksportowej.

Wyraźny wzrost OKNOPLAST

W 18 już edycji zestawienia Lista2000 Grupa OKNOPLAST awansowała z 675 na 634 miejsce, z 480 ml zł przychodów w 2014 r. Potwierdza to nie tylko silną pozycję przedsiębiorstwa, ale wskazuje również na coraz większe znaczenie marki OKNOPLAST na zagranicznych rynkach.

Rosnąca pozycja marki OKNOPLAST w Europie

Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to obecnie około 15% całego polskiego eksportu okien PVC. Tym samym w ramach Listy2000 marka OKNOPLAST, jako jedyny producent okien i drzwi została wyróżniona wśród 45 firm o największej zmianie udziału eksportu w przychodach, notując wzrost z 51% w 2011 r. do 70% w 2014 r. Czyni to z podkrakowskiego przedsiębiorstwa największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. O dynamice rozwoju eksportu w strukturze sprzedaży firmy najlepiej świadczy fakt, że za sprawą konsekwentnych działań rozpoznawalność logo OKNOPLAST wśród włoskiego społeczeństwa wynosi obecnie 25 proc. Poza Włochami, kluczowe rynki zagraniczne to w przypadku Grupy OKNOPLAST Francja i Niemcy. Grupa partnerów handlowych spółki rośnie także na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poza tym, marka znana jest także w Austrii i Szwajcarii.

Plany Grupy OKNOPLAST na 2015 r. to utrzymanie udziału sprzedaży eksportowej na poziomie 70%.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
OKNOPLAST wśród najlepszych polskich firm BIZNES, Gospodarka - OKNOPLAST, czołowy producent okien i drzwi PVC znalazł się w prestiżowym zestawieniu Lista2000 Rzeczpospolitej – rankingu 2000 największych polskich przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

A to już wiesz?  Rynek big data urósł w ciągu roku o 18 mld dol. Koniunkturę napędzają banki, przemysł i medycyna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy