Biznes Gospodarka

FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017

Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017

Data publikacji: 2018-01-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017 roku.

FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017 BIZNES, Gospodarka - Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017 roku.

Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017 roku. W Polsce priorytetem były inwestycje w nowe centra logistyczne, utrzymanie bardzo wysokiej jakości obsługi klientów oraz stały rozwój usług transportowych. Polska stała się dla francuskiego operatora logistycznego centrum zarządzania regionem Europy Centralnej. Miniony rok to także wiele sukcesów, nagród, nowych kontraktów i stałe zwiększanie zatrudnienia.

FM Logistic działa w Polsce – poprzez swoją spółkę FM Polska Sp. z o. o. – nieprzerwanie od 23 lat.
W ubiegłym roku firma świętowała swoje 50-lecie działalności.

– „W tym czasie FM Logistic dynamicznie się rozwijała, budowała nowe oddziały w Europie i na świecie. Ale przede wszystkim inwestowała w ludzi, w swoich pracowników. Jednocześnie udało się jej zachować swoją tożsamość firmy rodzinnej i wyznawane na co dzień wartości” – mówi Piotr Sukiennik, Dyrektor Generalny FM Logistic na Europę Centralną. – „Dzięki temu firma jest dzisiaj ceniona nie tylko przez jej pracowników, ale przede wszystkim przez klientów. Przed nami lata intensywnego rozwoju. Budujemy kolejne platformy logistyczne w Polsce i regionie. Inwestujemy w innowacyjne technologie, które pomogą nam dostarczać usługi „szyte na miarę” potrzeb naszych klientów” – dodaje.

Wysoką pozycję firmy na polskim rynku potwierdzają wyniki rankingów i konkursów: 1 miejsce w kategorii transport i 3 miejsce w kategorii spedycja i logistyka oraz 4 pozycja w rankingu ogólnym branży TSL Dziennika Gazety Prawnej pod względem przychodów; niekwestionowana pozycja lidera w logistyce kontraktowej, wiele nagród za innowacje i wdrożenia nowych technologii, a przede wszystkim złote godło programu badawczego Operator Logistyczny 2017 roku.

A to już wiesz?  e-point SA wygrywa przetarg dla Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Firma co roku notuje kilkuprocentowe wzrosty sprzedaży. Jest to możliwe dzięki wysokiej specjalizacji, doskonałej jakości usług i poszerzaniu portfolio klientów. Prawie połowę przychodów generują usługi transportowe, w tym rosnący z roku na rok o kilkadziesiąt procent transport drobnicowy. Z tego powodu operator od kilku lat inwestuje w rozbudowę centrów logistycznych i hubów przeładunkowych. Obecnie dysponuje w Polsce już 10 platformami logistycznymi i 15 hubami. Najnowszymi obiektami są: nowy magazyn „przycross-dockingowy” w Robakowie pod Poznaniem i rozbudowane centrum dystrybucyjne w Błoniu (obsługujące firmy z sektora farmaceutycznego, ale także będące międzynarodowym hubem dla wieloletniego klienta – firmy L’Oreal), a także nowe obiekty w Odrzywołku, Mszczonowie (mazowieckie) i Będzinie (śląskie).

Ważnym obszarem w FM Logistic są inwestycje w innowacje. Główną motywacją do ich wdrażania jest zmieniający się rynek oraz chęć optymalizacji łańcuchów dostaw. Jednym z projektów z tego obszaru, który został wdrożony także w Polsce jest CityLogin. W pełni ekologiczne auta z napędem elektrycznym obsługują już dostawy w wybranych miastach europejskich, takich jak Rzym, Madryt, Mediolan czy Praga, a od 2017 roku, również w Warszawie.

Nowe projekty, klienci i dedykowane im obiekty sprawiają, że FM Logistic w Polsce jest jednym z największych pracodawców w branży TSL. Operator zatrudnia ponad 3 tysiące osób w Polsce. Średni staż pracowników wynosi 6,5 roku. Obecnie firma prowadzi rekrutacje do powstającego centrum logistycznego w gminie Psary k. Będzina na Śląsku oraz do już uruchomionego, prowadzonego dla IKEA, Centrum Dystrybucji do Klienta w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego. To docelowo nawet 300 nowych miejsc pracy, które mają ogromne znaczenie dla tych lokalnych rynków.

Stabilny rozwój, utrzymanie dotychczasowych kontraktów, zwiększenie powierzchni magazynowych i ich wypełnienia, inwestycje w infrastrukturę oraz zdobycie nowych kontraktów w obszarze transportu to główne filary strategii FM Logistic w Polsce na najbliższe lata.

– „Jesteśmy doceniani przez klientów jako sprawdzony partner i doradca w zakresie projektowania i realizacji efektywnych łańcuchów dostaw. Mam wrażenie, że sprawdza się nasza koncepcja multiklienckich platform i kompleksowość naszej oferty z utrzymywaniem stałej najwyższej jakości” – dodaje Piotr Sukiennik – „Jak pokazuje ponad dwudziestoletnie doświadczenie, odpowiednio rozbudowana infrastruktura i know-how to ogromne atuty dla naszych partnerów biznesowych. Wiadomo, że dobra logistyka, zwłaszcza dzisiaj, pozwala na wyprzedzanie konkurencji i skuteczniejsze docieranie do klientów” – dodaje.

A to już wiesz?  Poczta Polska do 2020 r. zarobi na paczkach, usługach kurierskich i logistyce 1,5 mld złotych

Najważniejsze wydarzenia dla FM Logistic w Polsce w 2017 roku:

Styczeń – rozpoczęcie świadczenia usług dla nowego klienta, firmy Humana, międzynarodowego producenta najwyższej jakości żywności dla dzieci i niemowląt.

Marzec – prezentacja wyników wdrożenia systemu Inventory Viewer.

Marzec – FM Logistic otrzymuje nagrodę magazynu Businessman „Mistrz Biznesu” w kategorii Logistyka.

Kwiecień – Otwarcie magazynu „przycross-dockingowego” w Robakowie pod Poznaniem, przeznaczonego do obsługi nowych projektów klientów FM Logistic, współpracujących z sieciami handlowymi, szczególnie w zakresie transportów drobnicowych.

Sierpień – Wdrożenie CityLogin w Warszawie – pierwszy pojazd typu Nissan e-NV200 rozpoczyna dostawy towarów wrażliwych do stołecznych odbiorców w ramach projektu proekologicznej logistyki miejskiej CityLogin.

Sierpień – L’Oreal Warsaw Plant, polska fabryka koncernu L’Oreal przedłużyła trwającą od 12 lat umowę z FM Logistic. Dzięki nowemu kontraktowi Centrum Logistyczne w Błoniu stało się międzynarodowym hubem dla fabryk L’Oreal.

Sierpień – rozpoczyna działalność – również w Polsce – FM FOUNDATIONS, fundacja korporacyjna, która skupia swoje dzialania w obszarze wykluczenia społecznego młodzieży.

Listopad – FM Logistic rozpoczyna rekrutację do budowanego w Sarnowie (gmina Psary, woj. śląskie) nowego centrum logistycznego. Ukończenie budowy I etapu i rozpoczęcie operacji logistycznych planowane jest na luty 2018 r.

Listopad – Zgłoszona przez polski zespół pracowników FM Logistic nadstawa FM DualFrame zwycięża w korporacyjnym międzynarodowym konkursie FM Logistic na najbardziej innowacyjne rozwiązania „Continuous Improvement”.

Grudzień – Zakończenie pierwszego etapu staży dla młodzieży będącej pod opieką FM FOUNDATION w Polsce. 14 uczestników miało możliwość poznania specyfiki pracy w centrach logistycznych FM Logistic w Mszczonowie, Tomaszowie Mazowieckim, Błoniu i na budowie nowego centrum w gmienie Psary pod Bedzinem.

Grudzień – FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017 – Uroczystość wręczenia złotego godła programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2017 odbyła się 7 grudnia 2017 r. w Hotelu Victoria Sofitel w Warszawie podczas dorocznej Gali Logistyki, Transportu i produkcji Wydawnictwa Eurologistics.

A to już wiesz?  Rośnie rynek usług kurierskich. Spodziewany jest wzrost liczby fuzji i przejęć

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. FM Logistic Polska posiada 10 centrów logistycznych i zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników, dysponuje łącznie ponad 630 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2 tysięcy pojazdów.

O FM Logistic na świecie

W ciągu 50 lat, firma FM Logistic stała się jednym z międzynarodowych lideróww dziedzinie magazynowania, transportu i pakowania. Jako niezależna i rodzinna grupa, jest uznawana za eksperta w obsłudze logistycznej klientów z sektora dóbr konsumpcyjnych, środków czystości  i kosmetyków, artykułów przemysłowych oraz produktów ochrony zdrowia.

FM Logistic jest obecne na 3 kontynentach i w 5 strefach biznesowych (Europa Zachodnia, Europa Środkowa, Europa Wschodnia, Azja i Ameryka Łacińska). Obecnie operator zatrudnia prawie 24 000 pracowników i osiąga przekraczające miliard euro przychody (z czego 63% jest realizowane w skali międzynarodowej). Grupa jest pionierem w zakresie przyszłościowych, skutecznych rozwiązań optymalizujących łańcuchy dostaw, autorem koncepcji, takich jak pooling (wspólne zarządzanie zasobami transportowymi i logistycznymi) i Collaborative Routing Centre (łączenie przepływu towarów wielu klientów i dostawców). We współpracy z producentami firma opracowała również innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w magazynach jutra, takie jak: AGV, drony, roboty, wykorzystanie
Big Data etc. FM Logistic także aktywnie wspiera także start-upy, powstałe w duchu tzw. gospodarki współdzielenia, które mogą mieć wkład w rozwój  dziedzin takich jak magazynowanie i transport. Mając na względzie nowe wzorce konsumpcyjne, firma FM Logistic stworzyła i wdrożyła projekt  CityLogin, przyjazne dla środowiska rozwiązanie  dla tzw. ostatniej mili dla dostaw w Rzymie, Madrycie i Paryżu, Moskwie i Warszawie. 

Fot. Radek Pietruszka – PAP

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
FM Logistic Operatorem Logistycznym Roku 2017 BIZNES, Gospodarka - Wejście na rynek wietnamski, rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej, inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw oraz aktywna polityka kadrowa miały największy wpływ na wyniki grupy FM Logistic na świecie w 2017 roku.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy