Biznes Gospodarka

Faster Mind Challenge – Sukces polskich studentów w międzynarodowym konkursie

Data publikacji: 2019-05-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Faster Mind Challenge – Sukces polskich studentów w międzynarodowym konkursie
Kategoria: BIZNES, Gospodarka

Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich zwycięski projekt to pozyskiwanie energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych.

Faster Mind Challenge - Sukces polskich studentów w międzynarodowym konkursie BIZNES, Gospodarka - Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich zwycięski projekt to pozyskiwanie energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych.

Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich projekt pozyskiwania energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych został wysoko oceniony przez międzynarodowe Jury. Doceniono m.in. możliwość szybkiego i prostego wdrożenia projektu. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest FM Logistic.

– „Cieszymy się z sukcesu naszych reprezentantów. Projekt Anity Łęgowik i Szymona Jankiewicza od początku wyróżniał się pomysłowością i jednocześnie prostotą zaproponowanych rozwiązań. I co najważniejsze, możemy zweryfikować założone efekty wdrażająć tę propozycję w jednym z naszych obiektów” – mówi Daniel Franke, Dyrektor Zarządzający FM Logistic na Europę Centralną. – „Pomysły dzisiejszej młodzieży stanowią dla nas szczególną wartość. Ich świeże spojrzenie i często nieszablonowe myślenie jest wspaniałym źródłem innowacji, które często wykorzystujemy jako przewagę konkurencyjną” – dodaje.

Faster Mind Challenge to międzynarodowy konkurs przeznaczony dla zespołów studentów lub absolwentów uczelni wyższych, którego celem jest promocja innowacji i świeżego zewnętrznego spojrzenia na współczesną logistykę poprzez inicjowanie i realizację projektów, dzięki którym FM Logistic może realizować cele określone w strategii zrównoważonego rozwoju. W bieżącej, trzeciej, edycji konkursu firma poszukiwała pomysłów na: zredukowanie śladu węglowego w prowadzonej działalności; zmniejszenie zużycia energii; opracowanie ekologicznych ofert dla swoich klientów; zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa pracowników firmy.

Zgłoszenia można było złożyć w jednej z trzech kategorii:

·      Platformy do przeprojektowania

·      Wprowadź innowacje do magazynu 

·      Wyznacz najlepszy kierunek naszej pracy

Ważnymi elementem oceny zgłoszonych projektów była możliwość ich realizacji na potrzeby firmy. Pod uwagę brane również były: spójność oraz kryteria innowacyjności i ochrony środowiska. W polskich eliminacjach Faster Mind Challenge, które miały miejsce w marcu br., rywalizowało 21 zespołów. Do finału zakwalifikowano 4 projekty. Zwycięskim okazał się projekt wykorzystania generatorów Vortex Bladeless do pozyskiwania energii na potrzeby platform logistycznych, zgłoszony przez studentów z Łodzi.

Klasyfikacja końcowa finału Faster Mind Challenge w Paryżu – 9 maja 2019 r.:

I miejsce – Polska 

II miejsce – zespół NG Concept Francja 

III miejsce – Hiszpania 

IV miejsce – Francja 

V miejsce – Rosja

Informacje dodatkowe:

O FM Logistic w Polsce

FM Logistic Polska to oddział Grupy FM, międzynarodowego organizatora rozwiązań logistycznych. Swoją działalność w Polsce firma rozpoczęła w 1995 roku. Obecnie z Polski FM Logistic zarządza regionem Europy Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry), gdzie posiada łącznie 19 platform logistycznych, 27 magazynów przeładunkowych.Ostatnio uruchomione zostały nowe magazyny w Lućmierzu k. Łodzi oraz w Sarnowie (gm. Psary k. Będzina, woj. śląskie). FM Logistic Europa Centralna zatrudnia obecnie ponad 5,5 tysiąca pracowników (z czego 3 tysiące w Polsce). Dysponuje łącznie ponad 750 tys. m2powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tys. pojazdów. Roczny obrót firmy w 2018 roku wyniósł ponad 188 mln Euro.

O FM Logistic na świecie

Od momentu powstania we Francji w 1967 r. FM Logistic jest niezależną rodzinną firmą logistyczną o przychodach w wysokości 1,2 miliarda euro w roku podatkowym zakończonym w marcu 2018 r., z czego dwie trzecie wygenerowano poza Francją. Firma działa w 14 krajach Europy, Azji i Ameryki Łacińskiej (Brazylia) i zatrudnia ponad 26 000 pracowników. Łącznie zarządza ponad 3,8 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowych. Dysponuje także flotą 3500 pojazdów.

W odpowiedzi na zmieniające się potrzeby konsumentów, rozwój handlu elektronicznego oraz dystrybucji wielokanałowej FM Logistic inwestuje w innowacyjne rozwiązania logistyczne, transportowe i co-packingowe. Obsługuje zrównoważone portfolio międzynarodowych i lokalnych firm w branżach FMCG, handlu detalicznego, perfumeryjno-kosmetycznej, produkcji przemysłowej oraz opieki zdrowotnej. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Faster Mind Challenge - Sukces polskich studentów w międzynarodowym konkursie BIZNES, Gospodarka - Anita Łęgowik i Szymon Jankiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego zwyciężyli w finale międzynarodowego konkursu Faster Mind Challenge. Ich zwycięski projekt to pozyskiwanie energii z generatorów Vortex Bladeless na potrzeby platform logistycznych.
Hashtagi: #BIZNES #Gospodarka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ataki malware   #BIZNES   #Chceck Point Software Technologies   #cyberzagrożenia   #Filip Demianiuk   #hakerzy   #koszty cyberataku dla firm   #świadomość cyberzagrożeń   #systemy zabezpieczeń